Založ si blog

Stavte sa, že . . . Mečiarova amnestia (Lacko čítaj a zdieľaj)

Stavte sa, že… Ak by podobný anonym, aký som dostal 8. marca 2017 s nábojom ráže 9 mm,

dostal trebárs bývalý minister Pavol Demeš, nielen že by to bola mediálna téma číslo jeden, ale s takmer úplnou istotou by to zrejme policajti vyšetrovali ako žeraví.

Stavme sa, že… Ak by mal nebodaj Pavol Demeš susedov, u ktorých je zhodné meno s človekom vystupujúcim ako kukláč v médiách; či zhodné meno s človekom, ktorý má firmu na likvidáciu munície, už by im takmer určite na druhý, ba možno ešte aj v ten deň brali odtlačky.

Stavte sa, že… asi nemám správne priezvisko…

Pritom Demeš ma vyzval na verejnú diskusiu krátko pred anonymom, aby ma potom požiadal, aby som už nediskutoval, keď som uviedol, že okrem vraždy Róberta R. zomrel aj M. B., o čom nik nikdy nehovoril, lebo M. B. vypovedal, že Róbert R. mal spory v podsvetí – čo nehralo do mediálneho plánu; ba vraj boli pripravené ďalšie dve vraždy Miloša L. a Ľubora K. ako nových spojek na Oskara F. Preto vydal Vladimír Mečiar svoju amnestiu ako humánny akt pred voľbami v roku 1998, aby nik už žiadnu vraždu v tejto kauze nechcel zneužiť politicky. Lenže anonym s nábojom nedostal Demeš a teraz zbieram rôzne odozvy, ktoré mi vraj v “dobrom” radia, aby som bol už ticho. K podobným radám som opatrný. Nikdy neviete, či je to rada, alebo ďalšia vyhrážka – teda rada so skrytým podtextom.

Zatiaľ vládna koalícia pripravila svoj návrh na zrušenie Mečiarovej amnestie a zrazu opozícia tvrdí, že ho nepodporí, aj keď za zrušenie amnestie sú. Odhliadnuc od môjho názoru, ktorý je nezaujímavý, lebo nie je rozhodujúci, pripomína mi toto handrkovanie rovnakú situáciu, ako keď mi niekto radí, aby som bol už ticho. Aby som nehovoril, že mám čistý lustračný list priamo od Mečiarovho hádam najväčšieho oponenta generála Ladislava Pittnera, že som nikdy nebol pracovník a ani spolupracovník SIS. Ba stretol som sa už aj s názorom, že nemám spomínať ani fakt, že v čase pred rokom 1989, keď som pôsobil ako poslucháč leteckého odboru pilot nadzvuk, ma vyšetrovala ŠtB, ba že ma neskôr vyšetrovala FBIS (bývalá československá tajná federálna služba) už ako novinára vo vraj demokratickej Česko-slovenskej republike. Neviem, komu by to dnes ešte mohlo prekážať? Alebo ide o to, aby som nevravel už nič o tom, čo mi hovoril vyšetrovateľ Šáray, ktorí všetci novinári pracovali z materiálov SIS, keď mi potvrdil, že on vie, že ja som z materiálov SIS nič nerobil? Veď tí novinári sú hádam aktívni aj dnes, či nie?

Bol som trikrát hovorcom Vladimíra Mečiara počas 23 rokov jeho pôsobenia v politike, lebo som sa vždy vracal k novinárčine. V čase, keď ma navštívil Lauko s Kovalčíkom s prosbou, že ak im nepomôžem, tak ich zabijú, som bol redaktorom Literárneho týždenníka. Preto ma vtedajší minister vnútra Gustáv Krajči prijal za svojho poradcu, lebo Lauko s Kovalčíkom mali podmienku, že len mne dôverujú a tak som zabezpečoval ich bezpečnosť. A napriek štatútu utajených svedkov naďalej nariekali, že ich zabijú, lebo prezident mal právo nahliadať do spisu. Hneď teda vedel, kto vypovedal, že Oskar F. bol dovezený k nemu v kufri auta, aj že dostal od neho vysokú finančnú odmenu – teda zrejme úplatok. Preto, keďže som si už nevedel s ich ponosmi rady, som im navrhol, aby prípad medializovali. Aj s videom, na ktorom Oskar F. hovoril, že ak náhodou zomrú aj ďalšie dve spojky Lauko s Kovalčíkom, nech každý vie, že ich majú na svedomí Mečiar a Lexa. Teda dopredu boli označení vrahovia, kým sa ešte žiadna vražda nestala. A keďže sa Lauko s Kovalčíkom zľakli, lebo k videu mal kde – kto prístup, prišli za mnou a prosili ma o pomoc.

Dobré rady sú vtedy dobré, ak sú od dobrých ľudí. Počul som o človeku, ktorý rozdával rady na počkanie a ak sa niekto nimi neriadil, vraj robí chybu, preveľkú chybu! A pritom tento človek sa rozviedol, lebo jeho ex sa zamilovala do vplyvného a bohatého ex politika. Dokonca dnes jeho deti ex politikovi vravia otec, takže tento človek, čo toľko radil, mohol zviesť už vo svojom veku seladóna len šestnásťročnú dcéru svojho priateľa a udržiavať s ňou pomer, aj keď sa neskôr vydala za iného. Kto by prijal rady od takého človeka, ktorý ešte za ex politikom chodil, aby mu ex politik vybavil dobré zamestnanie, ak on už mu prenechal svoju manželku? “Šikovný” pasák vlastnej manželky prišiel neveru skasírovať? A rovnako opozícia zjavne neprijme dobré rady vo vládnom návrhu zrušenia amnestie, aby hlasovali za rovnako, ako ja neprijímam predstavu, že mám byť ticho. Nemám inú možnosť ako brániť životy a zdravie členov mojej rodiny, ak policajti nedokážu stále vykonať jednoduché úkony, akými sú odobratie daktyloskopických stôp od možných páchateľov.

Nuž neviem, či som uspokojil môjho verného košického čitateľa Lacka, a či si našiel v tomto blogu niečo nové, ako ma v predchádzajúcom kritizoval. Ak si niečo nové Lacko našiel, môžeš ho aj zdieľať.

Ak skočím pod vlak ako Gaulieder, vyšetrí polícia anonym a ostrý náboj v mojej schránke? Remiáš, Buberník, prezident Kováč, Mečiarova amnestia a tajní agenti

29.03.2017

Je mrzuté, že vodca revolúcie z novembra 1989 bol evidovaný spolupracovník ŠtB. Ján Budaj sám priznal: „Na jednom z výsluchov mi "súdruh eštébák" povedal, že pas nikdy nedostanem, iba ak viac »

Gaulieder slúži mediálnym gaunerom ďalej, veď Mečiarova amnestia má zlomiť Ficovú moc a Erik Tomáš bude môcť tlieskať

26.03.2017

František Gaulieder dostával do schránky náboje. Keby policajti z nich brali odtlačky a zisťovali, kto mu ich posiela, ktovie, na čo by prišli? Možno mal Gaulieder podozrenie. Okrem toho, že viac »

Ani silná viera nezmení fakty o Mečiarovej amnestii – a majte ma všetci radi. ..

25.03.2017

Kričiace kamene je román, ktorý mi vyšiel v januári 2017 v Ikare a možno ho nájsť v každom kníhkupectve, ak sa naň budete pýtať, lebo vyložený medzi novinkami by ste ho len ťažko hľadali. viac »

migranti, utečenci, Stredozomné more, člny

Nemecký minister: Z Afriky môže tento rok prísť 400 000 migrantov

30.03.2017 10:18

Až 400 000 migrantov by mohlo tento rok podľa nemeckého ministra pre rozvojovú pomoc Gerda Müllera priplávať do Európy cez Stredozemné more.

schody, peniaze, mince, prsty, investovanie, sporenie

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila

30.03.2017 09:48

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila. Indikátor ekonomického sentimentu klesol na 104,6 bodu.

Antonio Guterres

Šéf OSN prišiel do Iraku posúdiť humanitárnu situáciu

30.03.2017 09:47

Generálny tajomník OSN António Guterres dnes prišiel do Iraku, aby sa tam zaoberal humanitárnou pomocou, ktorú krajina potrebuje.

autobusy

Prešovčanom zakázali protest v Bratislave

30.03.2017 09:30

Občianska iniciatíva Lepší Prešov chce na protestných zhromaždeniach upozorniť na mimoriadne negatívnu dopravnú situáciu v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 10835194x
Priemerná čítanosť článkov: 5676x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy