124 podozrivých poslancov bude možno onedlho potrebovať amnestiu?

Bezpečnostný analytik Milan Žitný sa pre Pravdu 31. marca 2017 zahral na proroka.

Povedal, že ani po zmene Ústavy SR neočakáva odsúdenie kohokoľvek v medializovaných prípadoch, na ktoré sa vzťahovala Mečiarova amnestia. Dokonca odhalil pohnútky Jána Budaja, ktorý vraj chcel celým návrhom iba zaťať sekeru do koalície. Most-Híd totiž dlhodobo žiadal zrušiť amnestie a Smer ich dlhodobo obhajoval. Teraz hlasovali rovnako za ich zrušenie.

Milan Žitný išiel ďalej a povedal, že ak by aj po zmene Ústavy SR boli zrušené amnestie a milosti Kováča, ba aj keby sa otvorili súdne procesy, aj tak by nebol nik odsúdený. Šlo by vraj iba o politické súdy. Podľa Žitného je totiž viac pravdepodobné, že sa niekto pre konanie poslancov obráti na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. A tento súd, ktorého výroky sú pre nás právne záväzné podľa Žitného s istotu zruší zrušenie amnestií, čiže budú naďalej platiť.

Žitný vie, čo hovorí. Ako jeden z mála, ak nie jediný, prináša informácie aj o tom, ako ťažko nesú celý medializovaný politický cirkus v rodine Michala K. ml. Ba Žitný povedal aj pozoruhodnú vetu na údajnú vraždu Remiáša: „Zatiaľ nikto nenašiel priamu súvislosť so zavlečením prezidentovho syna.“

Lenže roky; desaťročia sme masírovaní médiami, že tu priama súvislosť bola! Alebo ide aj o priznanie Remiášovho priateľa novinára Petra T., že Remiáš mal styky s podsvetím, lenže on o tom neinformoval ako vysoký činovník SIS a zároveň redaktor Sme preto, lebo mal silnú vieru, že za tým bol Mečiar a Lexa? Čiže poslanci ustúpili silnej viere médií pred pravdou?

Ak som hovoril na verejné vyzvanie Pavla Demeša na sociálnej sieti, že Mečiarovu amnestiu bolo možné zrušiť podaním na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu v lehote 6 mesiacov a nik tak neurobil, pričom som spomenul skutočnú vraždu v prípade a to Metiho Buberníka, či rozhodnutie Mníchovského súdu, tak ma už zrazu pán Demeš požiadal, aby som viac nediskutoval. A do týždňa som dostal anonym: „Vojna likviduje čo vás čaká?“ – aj s 9 mm ostrým nábojom.

Policajti si ma prehadzovali z obvodu na okres a späť, raz to bol trestný čin, potom priestupok. Správali sa čudne. A tak už takmer mesiac čakám, kedy odoberú odtlačky z náboja a z anonymu, či náhodou nesedia na niektoré z mojich podozrení. Pred vyše 20 rokmi sa prisťahovali k nám neprispôsobiví susedia. A teraz zistím, že človek rovnakého mena vystupoval pre média ako známy kukláč. Ak ide o tú istú osobu, možno poznal z čias policajného pôsobenia aj Remiáša aj Oskara. Mal by teda motív. Navyše, človek rovnakého mena má dnes v obchodnom registri firmu na likvidácie munície. Lenže ak sa niekto obáva, že po mojich informáciách by niekto chcel zrušiť aj milosť danú Oskarovi Fegyveresovi a preto sa mi možno vyhráža, nuž nech dotyčný uvažuje. Veď ja som proti rušeniu amnestií! A teda aj proti rušeniu milostí! A Oskar Fegyveres dostal milosť na všetko, čo rozpráva, nuž sa možno bojí, že by o ňu prišiel? Neviem, všetko sú to len špekulácie.

Predpokladať, že som anonym dostal pre môj nový román Kričiace kamene z Ikaru, kde píšem o neobjasnenej vražde spred 20 rokov, je asi nezmyselné. Ak Žitný prejudikoval už aj rozhodnutie Štrasburského súdu v prípade rušenia amnestií, potom aj ja môžem teoreticky uvažovať, čo bude potom ďalej? Ak európske právo povie, že amnestie možno rušiť len na to určeným spôsobom, teda v lehote do 6 mesiacov od ich vyhlásenia, ak Štrasburský súd zistí, že amnestiami boli porušené niečie ľudské práva a potom už nie, potom znie otázka tak, či všetci poslanci, ktorí hlasovali za zmenu ústavy a ich zrušenie, nie sú podozriví z trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa? Čo ak na nich niekto takú žalobu potom podá? Budú aj oni neskôr potrebovať na svoje hlasovania v parlamente amnestiu?

Hrabivci zo všetkých strán, zobuďte sa!

27.02.2018

Zastrelili novinára s jeho priateľkou. Každý normálny človek je zhrozený. Každý normálny človek to odsudzuje. Na Slovensku sa celá spoločnosť navyše zbláznila.

Všetko je možné a teda aj to, že prežívame tisícročia rovnaké problémy

20.04.2017

Je veľký rozdiel medzi operetou a muzikálom?

Je nás viac ako päťdesiat miliónov? Slovák je človek prírodný. ..

19.04.2017

Záujem o prírodu je u nás tradične veľký.

Russia Ukraine War Oligarchs

Oligarcha navrhol, aby Rusi robili šesť dní v týždni a dvanásť hodín denne. Čo mu odkázali politici?

03.04.2026 00:00

Do akého obdobia by sa vrátili pracujúci v Rusku, keby sa splnila predstava miliardára Olega Deripasku len o jednom voľnom dni v týždni?

USA Washington Trump Nawrocki stretnutie rokovanie diplomacia

Clo vo výške 100 percent na dovoz patentovaných liekov. Trump podpísal nariadenie

02.04.2026 23:40

USA majú podľa nariadenia nové clá začať uplatňovať o 120 dní voči niektorým veľkým firmám a o 180 dní voči menším spoločnostiam.

Trump vance

Vance sa na budúci týždeň v Budapešti stretne s Orbánom, potvrdil Biely dom

02.04.2026 23:35

Americký viceprezident tiež prednesie prejav o bohatej spolupráci medzi Spojenými štátmi a Maďarskom.

Ukrajina, Debaľcevo, tank, armáda, vojak, vojaci, streľba, zbrane, zbraň,

Po prvý raz za dva a pol roka vojny. Rusi nezískali na Ukrajine žiadne nové územie

02.04.2026 21:30

Ukrajinským silám sa podarilo získať späť deväť štvorcových kilometrov územia, zatiaľ čo postup ruských jednotiek sa pozdĺž frontovej línie spomalil.